Gozdzik nowe logo

w  Kulturze  i  Edukacji

Geneza
accept team bk 2Zespół Monitorowania Zmian w Kulturze i Edukacji
, znany powszechnie pod nazwą Goździk, powołany został do życia w lipcu 2011 roku na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dlaczego Goździk? To tajemnica jednego z pierwszych spotkań, podczas którego kreśliliśmy nasze plany i ustalaliśmy pryncypia. Inicjatorem przedsięwzięcia jest dr Filip Nalaskowski, który, jak każdy prawdziwy lider, bierze na siebie odpowiedzialność za ostateczny kształt całości i wszystkie decyzje personalne. Jesteśmy grupą całkowicie autonomiczną, działającą pod batutą lidera, ale pozbawioną najmniejszych przejawów zewnątrzsterowności.

Misja
Jesteśmy zespołem badawczym złożonym z pięciu pracowitych, dynamicznych i nade wszystko ambitnych młodych doktorów, będących na najlepszej drodze ku habilitacji oraz jednej doktorantki, przygotowującej swoją rozprawę. Wszyscy jesteśmy związani ze środowiskiem intelektualnym Torunia (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższa Szkoła Bankowa), a niektórzy z nas związali swoje życie zawodowe również z Olsztynem (Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP). Naszą misją jest praca nad rozwojem dyscypliny naukowej jaką jest pedagogika oraz nad rozwojem Wydziału, z którego się wywodzimy. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim uzdolnienia, ambicja i ponadprzeciętna aktywność. Łączą nas śmiałe plany badawcze i odwaga w dążeniu do ich realizacji. Jesteśmy doceniani i nagradzani za dotychczasową działalność i zrealizowane badania naukowe. Chcemy więcej.
Nasze kompetencje i uzdolnienia się uzupełniają. Pod tym względem jesteśmy idealnie dobrani, doskonale się uzupełniamy. Jest wśród nas specjalista od planowania budżetu badań i wszelkich spraw finansowych. Od negocjowania stawek i ustalania długoterminowych, podłużnych planów badawczych. Jest osoba specjalizująca się w implikowaniu do projektów najnowszych osiągnięć technologicznych, biegła w obsłudze nowoczesnych sprzętów multimedialnych. To dwa z sześciu filarów, na których opiera się zespół. W drużynie są jeszcze specjaliści z zakresu filozofii edukacji, kultury POP, metodyki kształcenia i szeroko rozumianego języka (języka pedagogiki, mediów, nauki, pisania projektów, języków obcych).

image1 image2 image3